Политика и економија

  • Автор на оваа тема Beauty
  • Датум кога е започната темата

Beauty

Администратор
47,302
57,222
113
Охоооо, некој ќе ни оди во војска :406389: :406389: :406389:
Е таму и серии и алкохол и песни и трач ќе заборави. :haha::haha::haha::haha::haha:

Вучиќ најави враќање на задолжителниот воен рок во Србија, одлуката ќе биде донесена после 1 мај
 

Beauty

Администратор
47,302
57,222
113
Знае некој кога се распушта собрание ?
 

M@RKO

Добро-Познат Член
17,693
5,216
113
Ги сменивте ли пасошот, личната карта, возачка.. со северна? Залепивте ли NMK на таблиците?
 

NaEdenCovekBratMu

Добро-Познат Член
5,627
9,096
113
Ги сменивте ли пасошот, личната карта, возачка.. со северна? Залепивте ли NMK на таблиците?
Личната карта и пасошот ми беа веќе истечени лани и преклани, така што тие веќе ми се со Северџанија.

Возачката ми истекува во јули годинава.

Налепница не лепам, мислам дека не е ни задолжително барем до редовниот технички преглед.
 

Beauty

Администратор
47,302
57,222
113
Ги сменивте ли пасошот, личната карта, возачка.. со северна? Залепивте ли NMK на таблиците?
Не, не ми ни треба ништо од тие говна засега.
Додуша се сликав за ЛК ама не ја земам
:406389:
 

M@RKO

Добро-Познат Член
17,693
5,216
113
Не, не ми ни треба ништо од тие говна засега.
Додуша се сликав за ЛК ама не ја земам
:406389:
Си чекалa ред да се сликаш за лична карта и не идеш да ја земеш личната карта? Нели кога веќе ќе ти биде готова новата лична карта старата не ти важи веќе?
 

NaEdenCovekBratMu

Добро-Познат Член
5,627
9,096
113
Си чекала ред да се сликаш за лична карта и не идеш да ја земеш личната карта? Нели кога веќе ќе ти биде готова новата лична карта старата не ти важи веќе?
Па, сега чека ред за да ја земе. :406389:
 

Beauty

Администратор
47,302
57,222
113
Си чекалa ред да се сликаш за лична карта и не идеш да ја земеш личната карта? Нели кога веќе ќе ти биде готова новата лична карта старата не ти важи веќе?
Старата е кај мене и ќе важи додека пишува.
А да чекам ред за да ја земам новата, не, но сепак не, фала. Нека им стои во МРТ, може во виртуелните студија ќе ја стават за украс. :haha: :haha: :haha:
 

NaEdenCovekBratMu

Добро-Познат Член
5,627
9,096
113
Старата е кај мене и ќе важи додека пишува.
А да чекам ред за да ја земам новата, не, но сепак не, фала. Нека им стои во МРТ, може во виртуелните студија ќе ја стават за украс. :haha: :haha: :haha:
Веќе имаше на вестите. :406389:

 

M@RKO

Добро-Познат Член
17,693
5,216
113
Старата е кај мене и ќе важи додека пишува.
А да чекам ред за да ја земам новата, не, но сепак не, фала. Нека им стои во МРТ, може во виртуелните студија ќе ја стават за украс. :haha: :haha: :haha:
Замисли ситуација те чекаат и не доаѓаш ќе им текне да ја поништат.Таа со Република Македонија ако ти важи уште некој месец кога ќе ти истече, во таков случај ќе идеш пак да се сликаш па ќе чекаш ред сакал нејќел :hehe:
 

Beauty

Администратор
47,302
57,222
113
Мислам уште долго ми важи :haha:
За некоја година ќе им ја барам
 

Beauty

Администратор
47,302
57,222
113

M@RKO

Добро-Познат Член
17,693
5,216
113
Како бре ги кршелеееее
Од каде па сега ова хахахахаххахахахахахахахахахаххахаа
Дупчиња мислам им праат како на пасошите кога ќе ти истече важењето. Ама не сум сигурен сум заборавил.

Јас бев да се сликам за лична карта и за пасош. Пасошот ми го задржаа кај нив, среќа периодов не патувам никаде.
 
Top