Од каде македонските телевизии ги купуваат теленовелите

Телевиса

Нов Член
575
0
0
  • Автор на оваа тема
  • #41
Најдобро е да си ги земете теленовелите од Амазон него да ги симнувате и да се мачите. Секако кој има брз интернет и живци нека ги симнува. :D
 

Dexter26

Добро-Познат Член
4,039
378
83
^

Теленовелите што се продаваат на Амазон се вообичаено скратени верзии од оригиналите, а денес речиси сите користат Интернет со брзина до или над 512 килобајти во секунда, односно со брзина до или над 0.5 мегабајти во секунда, така да, не станува збор за кинење живци, туку симнување на оригинали БЕСПЛАТНО, оти немет платно, и уживање во истите тие оригинали.

А за сместување на сите тие оригинали, денес речиси секој компјутер доаѓа со хард диск со капацитет од над 100 гигабајти, а кој сеуште не ужива во таквите денешни стандарди, а не луксузи, може да си дозволи хард диск со капацитет од над 300 гигабајти по цена од 50 до 80 евра, а можеби и поевтин, во зависност од кој производител е и од каде го купува истиот.
 

Телевиса

Нов Член
575
0
0
  • Автор на оваа тема
  • #43
Dexter26 напиша:
^

Теленовелите што се продаваат на Амазон се вообичаено скратени верзии од оригиналите, а денес речиси сите користат Интернет со брзина до или над 512 килобајти во секунда, односно со брзина до или над 0.5 мегабајти во секунда, така да, не станува збор за кинење живци, туку симнување на оригинали БЕСПЛАТНО, оти немет платно, и уживање во истите тие оригинали.

А за сместување на сите тие оригинали, денес речиси секој компјутер доаѓа со хард диск со капацитет од над 100 гигабајти, а кој сеуште не ужива во таквите денешни стандарди, а не луксузи, може да си дозволи хард диск со капацитет од над 300 гигабајти по цена од 50 до 80 евра, а можеби и поевтин, во зависност од кој производител е и од каде го купува истиот.
Епа ај кажи ми како да симнам кога една епизода има цела а втората е само е Entrada-та? :neznam: :smeenje:
Значи денеска ја симнав првата епизода од Руби, a втората после ја имаше само Entrada-та(тоа ме изнервира, една епидода има, а една не).Кажи ми како да не се нервирам. Една епизода има, а една нема. Вака ќе си земеш едно скратено DVD и ќе ја гледаш серијата кратко ама на мира, па дури и во чиста слика(а тие што ги симнуваме се со многу нечиста слика дури и невидлива дека се снимани од телевизија).
 

LucasScott

Нов Член
7,806
1
0
Кој знае што правиш ти. Јас 5 години симнувам теленовели и секогаш епизодите се ЦЕЛИ, е знам како само кај тебе една епизода има а друга само ентрада.

 

Телевиса

Нов Член
575
0
0
  • Автор на оваа тема
  • #46
LucasScott напиша:
Кој знае што правиш ти. Јас 5 години симнувам теленовели и секогаш епизодите се ЦЕЛИ, е знам како само кај тебе една епизода има а друга само ентрада.

Абе Руби, почнав да ја симнувам од тој форумот што ми го препорача и првата епизода ја симнав и беше целосна, а втората ја симав и имаше само ентрада и тоа недовршена. Изгледа некои епизоди не ги ставиле цели. :neznam:

Ај утре ќе пробам со друга теленовела или пак со Руби. Ама кога ја гледав првата епизода не беше на целосен екран,дали дека ја гледав на лаптоп?
 

Телевиса

Нов Член
575
0
0
  • Автор на оваа тема
  • #47
Нешто изгледа интернетот малце ме зафркава. Гледам сега 2епизода од Руби сака да се симне ама вика да чекам 1час а видеото е само 350MB(па и претходната епизода беше 350MB па се симна за 10 минути).
Ќе пробам утре да ја симнувам со j downloader, сега ме зафркава изгледа нетот.
 

Missy

Активен Член
3,198
2
38
@Lucas или другите ако имате линкови отворете за посебни теленовели во Download како што имаше на стариот форум
 

Крис

Администратор
4,813
11
38
Сега сме на друга хостинг компанија, и колку што видов нема такви ограничувања. Можете да отварате такви теми, па ако се појави проблем ќе ги отстраниме, не е страшно.
 

Телевиса

Нов Член
575
0
0
  • Автор на оваа тема
  • #52
Chris напиша:
Сега сме на друга хостинг компанија, и колку што видов нема такви ограничувања. Можете да отварате такви теми, па ако се појави проблем ќе ги отстраниме, не е страшно.
Значи можеме да поставуваме линкови од теленовели во Download? Супер.
 

Missy

Активен Член
3,198
2
38
Lucas бидејќи Крис дозволи можи некој линк да наместиш за серии за симнување. А за претходнава дискусија останувам без коментар

За линкови да не има случајно Есмералда, Злобница, Sentimentos ajenos и некои слични од постарите?
 

Dexter26

Добро-Познат Член
4,039
378
83
Por tu amor, LucasScott, те молааам.

Ама ова со Sentimientos Ajenos ми дојде како гром од ведро небо, мислам дека е претпоследна теленовела во која има глумено Јоланда Андраде, не е лоша актерка, но Sentimientos Ajenos не би ја вброил меѓу најдобрите на Телевиса, но дефинитивно би ја вброил меѓу незаборавните, барем 2 или 3 пати ја гледав репризно на МТМ.

Меѓу другото е и теленовелата од која ми стана јасно дека Чантал Андере е родена да глуми негативка.
 

Dexter26

Добро-Познат Член
4,039
378
83
Не знам, можеби за недела дена ќе ја загледам, но сега сакам да ја гледам Por tu amor.
 
Top