El Otro Lado del Paraíso | Другата страна на рајот

Enseñame a Volar | Ardiente Pasión | Alevosía | VENDETTA, amor e pena de morte | Luna Roja

Слика

ДРУГАТА СТРАНА НА РАЈОТ

Секој рај има свои ѕвечарки...

Рехина Албарасин е богата, моќна и ценета млада жена која ќе ја пронајде љубовта во Леонел Карвахалес, млад, згоден но алчен маж за моќ и богатство. Нивната венчавка ќе биде од соништата, но медениот месец ќе се’ претвори во кошмар за невестата.

На првата брачна ноќ, Леонел ќе ја изневери Рехина со својата поранешна девојка Ребека, а потоа ќе ја понесе на меден месец во рурална цивилизација, онаму каде што ни дивите ѕверки не можат да преживеат.

Во еден миг, Рехина ќе загуби се’ што има - својот сопруг, децата, саканиот дом, дури и својот идентитет. И тогаш одлучува да поврати се’ што и е одземено и да се’ одмазди на оние кои и го скршиле срцето.

Настапуваат:
Aracely Arámbula (Regina Albarracín), Gonzalo Garcia Vivanco (Leonel Carvajales), Gabriela Spanic (Rebeca Obregón), Diego Soldano  (Simón Corona), Christian Bach (Joana Rivera Hill).
Членски аватор
LucasScott
Администратор
 
Мислења: 7950
Регистриран: Пет Oкт 22, 2010 7:51 pm

Вратисе во ВебновелиКој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости