Max TV

  • Автор на оваа тема Bobi!
  • Датум кога е започната темата

M@RKO

Добро-Познат Член
17,594
5,143
113
Само оние во основен пакет го немаат колку што видов на сајтот. Таму во основен пакет нема и други канали.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
17,594
5,143
113
Услугата Web MaxTV ја исклучија па кога ќе се влезе на сајтот има реклама за MaxTV GO која од сега е достапна за сите интернет пакети од Телеком.

Бесплатно македонски тв канали само на webtv.vip.mk додека и на Vip не им текне да си ја исклучат бидејќи и они си имаат своја посебна услуга како Телеком.
 

Some Special

Добро-Познат Член
13,988
19,889
113
Јас па никако не можам да ја активирам услугата MaxTV GO. Пробав и преку мобилната апликација и преку maxtvgo.mk и никако не сака. На веб ми се појавува ова

 

M@RKO

Добро-Познат Член
17,594
5,143
113
Знам дека истиот налог се користи и за MaxTV GO и за Мој Телеком. Пробај направи прво Мој Телеком налог дали така ќе успееш.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
17,594
5,143
113
За брзо треба да има нов апдејт на ресиверите со што ќе се добие нов дизајн и најверојатно нови функции. Веќе пред некој ден почнале да го тестираат новиот апдејт дизајн.

Кога прашав кога точно ми рекоа биди стрплив уште малку.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
17,594
5,143
113
Koнечно ќе го пуштат тој апдејт. Веќе пуштија три видеа водич/презентација за опциите во новиот апдејт а штом веќе открија дел од новиот изглед сигурно ова ќе биде пуштено или пред крај на месецов или наредниот месец.

По презентацијава скоро исто како кај хрватскиот МaxTV IPTV.
 

Some Special

Добро-Познат Член
13,988
19,889
113
Не ми се допаѓа. И од ова што го видов во видеата нема никакви нови опции, освен да ја премоташ моменталната програмска содржина од почеток.

Очекував многу подобар дизајн и зголемување на бројот на ТВ канали во ТВ-теката со можност да се снимаат програмските содржини од неа.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
17,594
5,143
113
Стиснете го жолтото копче и ќе ви се појави видеотеката во новиот дизајн. Како што добив информација од Фејсбук порака апдејтот, новата платформа со нов дизајн и опции ќе се појави за брзо време (најверојатно јас мислам или крајот на месецов или некаде нареден месец август) и ќе биде по мали групи што значи едни ќе го имаат а други не, ако после тоа оди се по планот за месец- два ќе го имаат сите.

И мене не многу ми се допаѓа. Очекував доста подобрување и во дизајн и во опции. Ќе видиме можеби ќе има и други опции и можности, сигурно не е само ова за кое направиле видео презентации.

Би било добро да направат наместо Тв тека да може да се премотува програмата наназад од цела недела на некој од македонските канали.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
17,594
5,143
113
Почнале да го пуштаат новиот апдејт на софтверот. Некој го имаат некој не и еве сега јас им пишав порака на Фејсбук па да видиме што ќе ми одговорат, а би требало од таму да ми ги ресетираат приемниците и да има нов софтвер.

Туку дај средете го ова со спамувањево во Оф топик еден куп теми со некој безвезе реклами на руски или каков и да е јазик.
 

Some Special

Добро-Познат Член
13,988
19,889
113
СИТЕ НАТПРЕВАРИ ОД УЕФА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ, САМО СО MAGENTA 1! и жглап, повторно зголемување на претплатата, овој пат за 100 денари, и само за Макс ТВ М.

Овие дефинитивно не се нормални. Прво ја зголемија претплатата за мобилните услуги за 100 денари, па потоа уште за 100 и сега ова. Како вкупната месечна претплата да е мала, па сега зголемуваат.
 

TVman

Добро-Познат Член
15,902
11,990
113
Правилен избор направив што преминав на Вип. Фудбал може и на интернет да се најде стрим.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
17,594
5,143
113
Alsat M ставена во HD. Кај мене е одма после Телма HD реден број 704. Мене не ми се каналите подредени по сопствен вкус туку како се наместени од Телеком така сум ги оставил.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
17,594
5,143
113
Teлеком за Лига Шампиони ќе имаат два свој канали Телеком спорт 1 и Телеком спорт 2. Овие канали се само на MaxTv Go.
 
Последен пат уредено:

Some Special

Добро-Познат Член
13,988
19,889
113
Изминатиот викенд забележав дека нешто тестираа со опцијата "Од почеток" и тоа го имаше само на Сител. Кликнав, меѓутоа не функционираше.

Дали кај некој кој што има MaxTV функционира оваа опција?
 

M@RKO

Добро-Познат Член
17,594
5,143
113
И кај мене не функционира, мене ми беше таа опција на Алфа. Не сум проверил дали сеуште ја има.

Tуку најнова вест е дека ги регистрираа каналите Nova HR, CMC, Naša Balkan, OT Valentino, Elta 2, OTV Muzika, Redlight Premium TV
 

TVman

Добро-Познат Член
15,902
11,990
113
И кај мене не функционира, мене ми беше таа опција на Алфа. Не сум проверил дали сеуште ја има.

Tуку најнова вест е дека ги регистрираа каналите Nova HR, CMC, Naša Balkan, OT Valentino, Elta 2, OTV Muzika, Redlight Premium TV
Браво за првите два канали !!
 

M@RKO

Добро-Познат Член
17,594
5,143
113
Сигурно мислам јас дека ќе ни ги пуштат празнициве или пак дента за дочекот на новата година и ќе бидат промотивно уклучени за сите да ги гледаат еден месец или пола месец до датум одреден по нивно.

Така Телеком обично прават кога додаваат актуелни канали нови во нивната понуда. Nova HR сепак не е за Телеком нов канал туку враќање на еден стар канал кој многу одамна уште од почетоците на МаxTV го имаа.

Сите веќе неофицијално не потврдено од Телеком како и сето другово погоре што го пишав знаеме дека ќе бидат во пакетот балкански канали кај што се RTL, РТРС, Jugoton. Така е и на Neotel Neotv. Не верувам Nova HR да е во основен пакет.

Ќе видиме дали ќе се замена за некој канали или поради нивно додавање ќе се зголеми цената на тој пакет.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
17,594
5,143
113
Пуштени каналите TV5 Monde Europe, Redlight, Наша Балкан тв.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
17,594
5,143
113
Точно за дочекот нова година ставен и музички канал Balkan music. Не сум дома но од тоа што имам видено одамна е канал и со македонска фолк музика.
 
Top