Chat

  • Автор на оваа тема Bobi!
  • Датум кога е започната темата

Developerv2

Администратор
327
740
93
Не знам дал кажав овде или не, но да, од заболените највеќе има од малцинствата, македончето како такво е подисциплинирано. Ја сум во Топанско, имам и од брачата и од овие другиве... Масовно се вратија пред да се затвораат границите... И не може да ми тврди некој дека у мојава населба или општина има само еден...
Но како и да е, они се ко бубашваби, отпорни и на радијација...
Еве полициски час е, гајле немаат... од Шутка накај Топанаа покрај зграда ми минуваат ромиве... Брачава до прееска седеа на клупи у парков кај шо е... Нема, едноставно со нив само да земе да се тепа така јако, за памет да им дојде...
Ги молиме браќата роми да не прават цигански работи.. :haha:
 

Beauty

Администратор
46,731
56,248
113
Вучиќ ќе даде сигурно. Идат и избори по кризата во Срб, така да ќе ви даде сигурно. Бар јас така мислам.
 

Steff

Добро-Познат Член
29,957
40,682
113
Вучиќ ќе даде сигурно. Идат и избори по кризата во Срб, така да ќе ви даде сигурно. Бар јас така мислам.
Без обзира на избори, тоа и не е сигурно, зборуваше дека се размислува за тоа. А тој и кога кажа сигурно ништо не е сигурно, а не па ова размислување.
 

JeftoMKD

Добро-Познат Член
719
1,533
93
Дечки, околу короната сакам да пишам нешто кратко.
Младиот дечко што почина на 31 година, од кај мене беше во маало... Лазар се викаше, не го познавам лично.
Ќе ви кажам само да се чувате, гледајте да го засилите имунитетот, да внимавате на здравјето, поради здебеленост изгледа имал шеќер и имунитетот му бил ослабнат.
Вежбајте дома, хранете се здраво, хигиената да не ја споменувам оти се подразбира...
За да не доаѓаат комбиња како кај мене во маало... :/ И да, можам повторно да напоменам дека бројките во јавност и бројките што ми пристигнуваат не се исти, многу заболени има, а не се кажуваат во јавност, а мапите што се направени, не се точно лоцирани заболените, логично бидејќи не се регистрирани.
 

Beauty

Администратор
46,731
56,248
113
Ќе ви кажам само да се чувате, гледајте да го засилите имунитетот,
Вежбајте дома, хранете се здраво, хигиената да не ја споменувам оти се подразбира...
Како да засилам имунитет дома и да вежбам, ќе умрам веќе. Сакам на сонце да вежбам, со луѓе, пилатес, итн.
 

TVman

Добро-Познат Член
15,902
11,990
113
Како да засилам имунитет дома и да вежбам, ќе умрам веќе. Сакам на сонце да вежбам, со луѓе, пилатес, итн.
Ете сега има сонце :) Кога е сонце, излезам надвор и читам, само да не дува премногу ветер.
 

JeftoMKD

Добро-Познат Член
719
1,533
93
Како да засилам имунитет дома и да вежбам, ќе умрам веќе. Сакам на сонце да вежбам, со луѓе, пилатес, итн.
Овошје, зеленчук, витамини од аптека... Мора некако да се грижиме за здравјето бидејќи нема играчка. :/

*иначе не ме линчувајте, мразам спорт, од вежбање, само стани седни правам... :haha: Но битно се хранам со три хектари зеленчуци и сто тона овошја... :smeenje:
 

M@RKO

Добро-Познат Член
17,591
5,142
113
Кој живее во куќа барем ќе си седи во двор па дури и сам и ќе го фати сонце, воздух, ќе се размрдаат. Ние што живееме во стан многу не ни дозволува можноста балконот движење особено ако е помал.

Јас од вчера почнав да кивам и носот да ми тече. На моменти помислувам и на корон да не ми е ама знае мене да ме фати особено вака променливо време и плус ако се истуширам.
 

Beauty

Администратор
46,731
56,248
113
Кој живее во куќа барем ќе си седи во двор па дури и сам и ќе го фати сонце, воздух, ќе се размрдаат. Ние што живееме во стан многу не ни дозволува можноста балконот движење особено ако е помал.
Со ова се согласувам, особено сега кога ќе затопли, мераци е куќа да имаш.

Јас од вчера почнав да кивам и носот да ми тече. На моменти помислувам и на корона да не ми е ама знае мене да ме фати особено вака променливо време и плус ако се истуширам.
Леле, Марко, ти си црн хумор, дефинитивно !
 

TVman

Добро-Познат Член
15,902
11,990
113
Абе мене додека беше студеното пред некој ден и во толкава куќа ме фаќаше клаустрофобија што не можам да излезам во двор, а не пак да сум во стан. Јака ви душа како издржувате.
 

Steff

Добро-Познат Член
29,957
40,682
113
Абе мене додека беше студеното пред некој ден и во толкава куќа ме фаќаше клаустрофобија што не можам да излезам во двор, а не пак да сум во стан. Јака ви душа како издржувате.
Мене супер ми е во мојата куќа и студеното да е и убаво надвор :pie kafe:

Еве ви одлична идеја кога сте надвор за време на полициски час - ако ве прашаат што работите, вие одговорите со бев на час из англиски код пријател ми НаЕденЧовекБратМу :pie kafe:

 

dallavera

Добро-Познат Член
3,652
4,301
113
Само ќе кажам што се не е примено во полиција. Каква сељачана брате мили. Две патроли во радиус од 30 метри ме застануваа.
 

Beauty

Администратор
46,731
56,248
113
Само ќе кажам што се не е примено во полиција. Каква сељачана брате мили. Две патроли во радиус од 30 метри ме застануваа.
Па кога не почитуваш полициски час :406389: И што ти рекоа?
 

Steff

Добро-Познат Член
29,957
40,682
113
Па кога не почитуваш полициски час :406389: И што ти рекоа?
Дани, сега изгледав говоранција на Вучко за 100 еври и сфатив што е навистина финта со тоа. Зборуваше за хеликоптер мани, тоа се всушност пари од хеликоптер акција на Ел Професор во Ла Каса де Папел.

Дел пари му прати на Вучиќ, а дел пари фрлеше од авион во третата сезона на серијава за да гледа како се мадридска сиротиња тепа за пари.
 

Beauty

Администратор
46,731
56,248
113
Дани, сега изгледав говоранција на Вучко за 100 еври и сфатив што е навистина финта со тоа. Зборуваше за хеликоптер мани, тоа се всушност пари од хеликоптер акција на Ел Професор во Ла Каса де Папел.

Дел пари му прати на Вучиќ, а дел пари фрлеше од авион во третата сезона на серијава за да гледа како се мадридска сиротиња тепа за пари.
Ама зашто да лаже за таква осетлива тема? Плус како што слушнав на вести, немал да намалува плата, и имал некои др економски мерки.
 

Steff

Добро-Познат Член
29,957
40,682
113
Ама зашто да лаже за таква осетлива тема? Плус како што слушнав на вести, немал да намалува плата, и имал некои др економски мерки.
Абе тој чим зине слаже, не му верувам ништо. Еден ден една приказна, идниот ден се претвора дека не зборуваше тоа од вчера.
 
Top