ТВ Реклами

  • Автор на оваа тема Bobi!
  • Датум кога е започната темата

Bobi!

Глобален модератор
6,601
0
0
  • Автор на оваа тема
  • #1
Споделете некоја интересна реклама со нашите членови.​
 

Burrows

Добро-Познат Член
4,814
41
48
Новогодишната реклама за Кока-Кола оваа година е супер, многу подобро во споредба со онаа од претходната година.
Иако ненадминлива ќе остане „Празници се ближат“ од крајот на 90-тите. :)
 

igorao85

Нов Член
1,784
0
0
Секоја чест, ептен е добра рекламата Браво. Може да споменам дека за мене најглупата реклама Сакам да какам кај Коле доби свое продолжение. Просто да не верува човек. Али најјака ми е групата на фејсбук Ајде да се собереме 100.000 луѓе и да одиме да какаме кај Коле
 

Simona*

Нов Член
43
0
0
igorao85 напиша:
Секоја чест, ептен е добра рекламата Браво. Може да споменам дека за мене најглупата реклама Сакам да какам кај Коле доби свое продолжение. Просто да не верува човек. Али најјака ми е групата на фејсбук Ајде да се собереме 100.000 луѓе и да одиме да какаме кај Коле
Продолжениее? :off:
хахаха Морам да го видам... Ја има рекламата на youtube? :)
 

Крис

Администратор
4,813
11
38
Burrows напиша:
Предобра новогодишна реклама на T-Mobile:


Ова во Парк го снимаа, кога го измонтираа целото изгледаше прекрасно и помислив дека така ќе биде украсено, но по неколку дена се беше тргнато, тогаш сфатив дека снимале реклама.
 

Burrows

Добро-Познат Член
4,814
41
48
Многу ми се добри новите две реклами за Кока-Кола (не знам дали има и други). Имаат некаков класичен шмек на Кока-Кола реклами.

А и онаа на T-Mobile новата е добра, многу е веројатно да популаризираат масовно уште една стара песна после „Високи штикли“, овој пат „Осамен“. :)
 

darko

Нов Член
182
0
0
последните реклами на кола кола во Бугарија се снимаат.... ептен јаки ги прават
 

Burrows

Добро-Познат Член
4,814
41
48
Ретко ми се случува вакво нешто, ама новата реклама на T-Mobile откако отпрво ми беше добра, по само кратко време почна да ми оди на нерви. Ауф, ми се крева коса кога ја слушам нонстоп песната. 434534:haha:
 

igorao85

Нов Член
1,784
0
0
Мене никогаш не ми е била добра. Бледа копија на високи штикли што им беше
 

M@RKO

Добро-Познат Член
17,591
5,142
113

Missy

Активен Член
3,198
2
38
Мене за Т-mobile во почетокот ми беше симпатична сега е префорсирана како само таа да е на телевизија
 
Top