Политика и економија

  • Автор на оваа тема Beauty
  • Датум кога е започната темата

JeftoMKD

Добро-Познат Член
719
1,533
93
Останува да видиме дал ќе се намалат или не... Ама ај да не бидам песимист.
 

Beauty

Администратор
46,731
56,249
113
  • Автор на оваа тема
  • #862
Освен ако и тоа не е некоја политичка пропаганда, па сега Заев кога ќе стане премиер, одма да ги намали. Демек.
 

Beauty

Администратор
46,731
56,249
113
  • Автор на оваа тема
  • #864
Они не верувам дека воопшто плаќаат ни струја ни вода :haha: Така да можеби не знам и за кого протестираат тогаш.
 

M@RKO

Добро-Познат Член
17,594
5,143
113
И нема да има евтина тарифа часови струја како што си беше?
 

JeftoMKD

Добро-Познат Член
719
1,533
93
Освен ако и тоа не е некоја политичка пропаганда, па сега Заев кога ќе стане премиер, одма да ги намали. Демек.
А зошто сите се убедени дека Зоти ќе биде премиер?
И идеме: ... еве и да праи сдс влада, ама Зоти да не е премиер. ;)

Јакото е што тие ќе си се изборат за себе, ние од малцинството во своја земја пак ќе плаќаме и за нив. :406389:
Не може да се изборат за нешто, што не го ни плаќале сега... Они у духот на мулти култи се борат за нас, да не им плаќаме за нив. :)
Знам случаеви, викендица, во секоја соба по една термо печка, сите се пуштени јако тоа сауна... Струјата на диво приклучена. То некој плаќа, ама не ќе да се овие белоглавите празни орли што се како (за)грозен вид бела мечка.

И нема да има евтина тарифа часови струја како што си беше?
Си има, тоа не го укинаа иако имаше барања и намери.
 

JeftoMKD

Добро-Познат Член
719
1,533
93
Ако еден мој пријател, С.А. не е обвинет уште за потонувањето на Титаник, јас сум нешто поситно изгледа, та мораа да ме обвинат за нешто друго...
Мхм, морам да се пофалам, завршив на порталчето на сороспијата Серала...


А бе саде северџанската комуњара од уста не ме вади, а пола и више не е ни точно аххаха. Но океј, ако сакаат бељи, ќе правиме бељи... И онака ми се иде у акција да праам беља ехехехе.
 

JeftoMKD

Добро-Познат Член
719
1,533
93
Треба ли да ја напуштам нашата коалиција, да си се прешалтам навреме? :406389::406389:
Сеј сеа тука коа е најинтересно бреее...
Ти реков јас, ако ме снема, ако за 12 саати не се јавам у централа, одма да објавиш све матријали што имав, знаеш шифрата... Треска беше нешо и средена работа. :haha:

ps: ако чуете дека некоја будала у цивилка вика Треска, Треска, да знаете дека е алфаш (сеа интервентна) и дека се дешава некоја акција... :rolleye:
 

JeftoMKD

Добро-Познат Член
719
1,533
93

Имате познат член на форумот...
Ја јес да палев и гасев на времето (шу нарцис у мене, шо со его?!) ама не верував дека Серала ќе дрнда курешници за мене...
Ако сака војна, ќе ја добие... Веќе и лично. :)

Поентата ми е, да се пазите ако решите да пишувате политика, јер комуњарата северџанска е скрената и ја би да ја решам еднаш засекогаш. Не за друго, не ви можат ништо ако пишете нешто политичко, највеќе на информативен разговор ќе ве носат, но зашто да одите...
 

Beauty

Администратор
46,731
56,249
113
  • Автор на оваа тема
  • #872
Да ти кажам, нека се формира влада и искрено нека се смират сите бар една година, после нека почнат со твитер информации и дезинформмации. Народов сака мир искрено.
 

JeftoMKD

Добро-Познат Член
719
1,533
93
Да ти кажам, нека се формира влада и искрено нека се смират сите бар една година, после нека почнат со твитер информации и дезинформмации. Народов сака мир искрено.
Нема мир, не се надевајте воопшто на тоа.
А и тешко да се формира влада, но информациите се менуваат на дневно ниво. Моментално, Зоки е аут, новиот лидер ќе да им е оној од Крива Паланка што трчаше да се слика со желката... Од друга страна, ДУИ барала 40:60 да се дели колачот за функции, но некој дал предлог 50:50, а тоа не било првично барање на рамковните.
А за на твитер дезинформации, извини, но никогаш не изнесувам дезинформации, ниту јас ниту моите, тоа се документи, а тоа што не се постапува по нив, друго е. Патки се пуштаат тук-тамо, за да се види акалот, но тоа е со специјална намена за одредени особи.
 

Beauty

Администратор
46,731
56,249
113
  • Автор на оваа тема
  • #874
Koj oд Крива Паланка па?
Земјоделецот?
 

JeftoMKD

Добро-Познат Член
719
1,533
93
Koj oд Крива Паланка па?
Земјоделецот?
Тој, Љупче Николовски... Ќе да ќе биде ГенСек како контрола на Уриме премиерот од ДУИ.
Но ајде да видиме до 15ти септември што ќе биде и како ќе се одигра оваа голема операција.
 

JeftoMKD

Добро-Познат Член
719
1,533
93
Љупче Николовски органски не можам да го смислам.
Псе јо ахахха ок, океј, не мора со блокот...

Иначе еве да пецнам...
... еве и да речеме дека ќе добие мандат да состави влада црпко, да не биде после нешто друго.
 

JeftoMKD

Добро-Познат Член
719
1,533
93
Наводно утре ќе се додели мандат... Ај да видиме, еве и да се додели, да не биде после исто како во 2016-7та... А и да не биде, да не биде косовско сценарио.
Толку имам да кажам.

Иначе да пецнам друга тема денес... Еуростандард на Трифун ја изгуби лиценцата. Дали зад тоа стои Комерцијална на Хари Костов, Чифлиганец и Фатмир Етеми, бидејќи не успеаа да ја купат банката пред година дена? И како тоа Министерката Нинче Групер случајно си ги повлекла парите од истата таа банка? :)
Каде е Арафат од финансиска полиција или Благојче од Финансиско разузнавање да истражат, евентуално и ЈО за организиран криминал или Сектор за економски криминал... сите да истражат дали има злоупотреба на службена положба и овластување и работење со шпекулации на министерчево?
 

Beauty

Администратор
46,731
56,249
113
  • Автор на оваа тема
  • #880
Наводно утре ќе се додели мандат... Ај да видиме, еве и да се додели, да не биде после исто како во 2016-7та... А и да не биде, да не биде косовско сценарио.
Толку имам да кажам.
ОК, тоа се', но верувај на народот ама ич веќе не му чуе кој ќе формира влада, до тој степен не доведоа политичарите да сега ни е сеедно и цела албанска влада ако биде. Мислам дека ретко кој се замара веќе што како ќе биде, само да биде побрзо и да не не' замараат со шоу програми. Што и да биде, нити некој ќе протестира, ниту на некој му е гајле, претпоставувам.

Иначе да пецнам друга тема денес... Еуростандард на Трифун ја изгуби лиценцата. Дали зад тоа стои Комерцијална на Хари Костов, Чифлиганец и Фатмир Етеми, бидејќи не успеаа да ја купат банката пред година дена? И како тоа Министерката Нинче Групер случајно си ги повлекла парите од истата таа банка? :)
А што ќе биде со луѓе кои имаат кредити кон таа банка, пример?
Ќе треба како и да е, да се враќаат и тоа да оди во стечајна маса?
 
Top