Екскурзии, патувања...

  • Автор на оваа тема Missy
  • Датум кога е започната темата

Bobi!

Глобален модератор
6,601
0
0
DarkAngel напиша:
Убав провод. :) До 15-ти сте вие од Економски, така?
Да, до 16-ти. Ти која генерација си?

Инаку Дани, да, уште источниот ми остана. Ќе пробам да го средам до утре вечер.
 

DarkAngel

Активен Член
2,861
1
38
Јас сум втора година, кај нас на Правен во трета се оди.
 

Missy

Активен Член
3,198
2
38
  • Автор на оваа тема
  • #224
Боби, сподели некои импресии од екскурзијата...

И коментари, импресии за Парга? Веќе уплатив, па доколку сте биле кажете некои добри места за посета, барови, околни места итн
 

Bobi!

Глобален модератор
6,601
0
0
Missy напиша:
Боби, сподели некои импресии од екскурзијата...

И коментари, импресии за Парга? Веќе уплатив, па доколку сте биле кажете некои добри места за посета, барови, околни места итн
Имав веќе одено во Прага минатата Нова година, прекрасна е, заедно со Амстердам и Рим дефинитивно најдобар впечаток ми остави по втор пат. Три дена бев тогаш за Нова година и можев подобро да ја видам него сега само еден ден брз разглед. Има многу убав барови покрај Карловиот мост.

Амстедам е нешто a must, не сум видел град досега со таква душа и позитивна енергија, одма би се преселил!

Рим посебно нешто, знаев дека толку многу ќе го сакам! Прекратка посета, во најскоро време минимум три дена!

Шпанија веќе ми беше видена, Барселона по втор пат иако овој пат послаб впечаток ми остави не знам зошто, Љорет де Мар подобро си поминав него во трета, журката и нормално годините си го прават своето.

Париз - преценето, не сум тој тип што го сака, ете тоа имам да го кажам :)

Берлин исто не ме воодушеви многу, ама се мислам тука времето имаше влијание и поради тоа што пребрзо беше. Мислам дека подлабоко треба да се виде тој град, плени со уметност и култура што јас сакам да ја истражам!
 

TVman

Добро-Познат Член
15,902
11,990
113
Пред некој ден се вратив од Хрватска. Прекрасна земја, Далмација е бисер на Јадранот. Ќе имам убави спомени од ова лето.

П.С Јако беше да се гледа СП оваа година во Хрватска :)
 

M@RKO

Добро-Познат Член
17,594
5,143
113
Каде точно беше во Хрватска ? Или шеташе повеќе места ?
 

TVman

Добро-Познат Член
15,902
11,990
113
Бевме сместени во Трогир, најдовме сместување по поволна цена. Градот Трогир е преубав, така мирно малечко место.

Исто така прошетавме и до Сплит еден ден бидејќи е на 30 км., веќе сум бил таму пред 3 години, но тоа место продолжува и понатаму да ме воодушевува.

И до Шибеник бевме на еден ден, мене не ми е ништо посебно наспрема Сплит и Трогир, но има што да се види. Тој ден бевме и до Примоштен каде е преубава плажата, многу потсеќа и на Св.Стефан :)

Кога се ќе собере, го имав најубавиот одмор оваа лето :D Наредните лета сигурно по Грција ќе бидам, но за 3-4 години веројатно повторно Јадран, како и до сега што беше :)
 

M@RKO

Добро-Познат Член
17,594
5,143
113
Епа на здравје одмор нека ти е.

Дубровник не беше ?
 

TVman

Добро-Познат Член
15,902
11,990
113
Фала многу :) Бев и во Дубровник на враќање, но беше ептен жешко па не можевме убаво да го разгледаме. Убав град ми е, но никој како Сплит :)

Што би рекле Сплиќани, Nima Splita do Splita :)
 
S

ScottBub

Guest
дом-оберег строительство заказать

спас школа целостного развития

Наш сайт и школа направленны именно на то, что бы возвратить забытую и утраченную мудрость нашего народа, но не бездумно повторяя непонятные, древние истины, а передать их уже ассимилированными для человека современного. Понятными для его сегодняшнего сознания и миропонимания словами и формулами.Спас Радонежский – это древнейшее знание белой расы, трансформированное после пришествия христианства великими подвижниками и мудрецами, в стройную систему знания, завязанную на мощнейшем духовном пласте, бережно создаваемого нашими пращурами.
дом-оберег

Одним из таких подвижников был Сергий Радонежский, чей огромный вклад как в христианскую так и народную духовность невозможно не измерить не вложить в чёткие рамки какого-либо духовного течения. И чей огромнейший вклад в народную духовность вряд ли будет сполна исследован и раскрыт для широких масс в ближайшие десятилетия. Глубоко чтя сего святого подвижника и отдавая ему дань, своего уважения, я и наименовал это направление Спаса Великого – Спасом Радонежским.
массаж спины заказать сейчас

И мне как его собирателю и исследователю, остаётся только надеяться, что данное направление знания и миропонимания, займёт своё место в ваших душах, сердцах и умах, пособляя вам разрешить те жизненные задачи и ситуации, которые невозможно разрешить обычным путём.
Записаться на курс СПАСА сейчас!
дом-оберег строительство заказать
 
Top